wrapper

Ziņas

Mēs pateicamies tiem, kuri izmantoja iespēju un saņēma bezmaksas uzlīmju komplektu.

Jau stājās spēkā izmaiņās Alkoholisko dzērienu aprites likumā, uzliekot pienākumu alkohola mazumtirdzniecības veikalos ierīkot videonovērošanas sistēmu. Videonovērošanas sistēma ierīko, lai pasargātu bērnus un pusaudžus no alkoholisko dzērienu pirkšanas. Viena no vietām, kuru obligāti jāredz caur videokameru ir kase, jo tiks fiksēta pārdošana.

Ja telpā ir ierīkota videonovērošanas sistēma, tad ir jāpaziņo par videonovērošanas veikšanu. Kādai informācijai jābūt paziņojumā par videonovērošanas veikšanu lasiet 2013.gada 13.novembra numurā. Uzliekot paziņojumu par videonovērošanu, tas nav vienīgais, kas ir jāizdara, vēl ir jāreģistrē personas datu apstrāde Datu valsts inspekcijā.

Lai reģistrēties ir jāaizpilda iesniegums (pieejams šeit- Video novērošana (alkohola mazumtirdzniecības uzraudzībai saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu)) un samaksāt nodevu.

Valsts nodevas likme par personas datu apstrādes reģistrāciju Datu valsts inspekcijā ir 56,91 euro. Ja pārzinis ir fiziska persona vai sīkais uzņēmums (uzņēmumā ir mazāk nekā 10 darbinieku un tā gada apgrozījums un/vai kopējā gada bilance nepārsniedz 2 mlj. EUR), valsts nodevas likme ir 28,46 euro.

Ja Jums rodas jautājumi, aizpildot iesniegumu, droši rakstiet uz - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Numura sagatavošanā tika izmantoti Datu valsts inspekcijas materiāli.
Nākamajā numurā mēs pastāstīsim kādam ir jābūt paziņojumam par videonovērošanu.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 12 Decembris 2014