wrapper

Ziņas

Fiziskās personas pieprasījums

Kad tiek veikta videonovērošana fiziska persona, kuru nofilmēja ar videonovērošanas sistēmas palīdzību, ir tiesības pieprasīt un saņemt visu informāciju par viņu, arī videoierakstus, kuros ir pieprasītāja attēls. Fiziskai personai, kas grib saņemt videoierakstus, tam jāparāda sava fotogrāfija, jāapraksta apģērbs, jānorāda laiks un datums, u.c. informācija, kas palīdzēs atrast pareizo ierakstu. Pirms izsniegt videoierakstu ir jāidentificē persona, lai pārliecinātos ka personas dati tiek izsniegti pareizai personai.

Izsniedzot videoierakstu fiziskai personai par sevi, jānodrošina, ka netiek izsniegti vairāk dati nekā ir nepieciešams. Tas nozīmē, ka jāizsniedz tikai tā videoieraksta daļa, kurā ir redzēta persona.

Ja videoierakstā ir arī citas fiziskās personas, atbildīgajam par videonovērošanu, ir jāizvērtē vai šo personu attēlus ir jānoslēpj (jāizdzēš, jāaizklāj vai jāpataisa miglaini u.tml.), piemēram videoieraksts ir veikts ārstniecības iestādē.

Paziņojums par videonovērošanas veikšanu

Uzstādot videonovērošanas sistēmu, ir pienākums paziņot par videonovērošanas veikšanu. Paziņojumā par videonovērošanas veikšanu ir jābūt:

  • Pārziņa un personas datu operatora nosaukums vai vārds un uzvārds, kā arī adrese;
  • Paredzētais personas datu apstrādes mērķis un pamatojums.

Visefektīvākais veids, kā informēt fizisko personu par videonovērošanas veikšanu konkrētā teritorijā, ir zīmju izvietošana pie ieejas videonovērošanas zonā, kā arī citviet teritorijā vai telpās, kur tā tiek veikta.

Zīmēm:

  • jāsatur informācija par pārzini, kas veic videonovērošanu, videonovērošanas mērķis un pārziņa kontaktinformācija;
  • jābūt viegli saskatāmām un izlasāmām;
  • jābūt atbilstošā izmērā.

Jā kādu iemeslu dēļ Jūsu uzņēmuma nav paziņojuma par videonovērošanas veikšanu, uzņēmums „Latvijas tīkli” piedāvā savu palīdzību, lai novērstu šo pārkāpumu, un ir gatavs uzdāvināt uzlīmju komplektu Jūsu objektam. Lai saņemtu uzlīmju komplektu ar paziņojumiem, ka tiek veikta videonovērošana, Jums līdz 30. novembrim ir jāatsūta uzņēmuma nosaukums, tā adresi un uzlīmju saņēmēja kontaktinformāciju uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., savukārt mēs atradīsim iespēju nodot uzlīmes Jums!

Numura sagatavošanā tika izmantoti Datu valsts inspekcijas materiāli.

Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 08 Oktobris 2017