wrapper

Ziņas

Ļoti bieži klients, kas saņēma videonovērošanas sistēmas ierīkošanai komerciālo piedāvājumu, redz sarakstu ar maģiskajiem simboliem videokameras specifikācijā un attiecīgi izvēlas tikai vadoties no cenas!
Mēs pamēģināsim pastāstīt kam ir vērts pievērst uzmanību izvēlojoties videokameru, lai Jūs varētu gūt maksimālo rezultātu. Tātad, videokameras pamatīpašība – tās „izšķirtspēja”. Piedāvāju tikt skaidrībā, kas ir videokameras izšķirtspēja?


Analogu videokamerām ir nevis pikseļi, bet tā saucamās TV līnijas (televīzijas līnija) – līniju skaits, kas videokamera izdot vertikāli vai horizontāli.
Televīzijas pārraides standarts reglamentē 625 TV līnijas horizontāli absolūti visām videokamerām un televizoriem. Tādēļ šo lielumu parasti tehniskajā specifikācijā neraksta.
Līniju skaits vertikāli parasti ir pamata raksturlielums videokameras izšķirtspējai. Jo lielāks TV līniju skaits, jo vairāk sīku detaļu Jūs varēsiet apskatīt.
Piemērām var minēt, ka televizoram ir 400 TV līniju izšķirtspēja, videokameras ar 420 TV līniju izšķirtspēju praktiski vienmēr pietiek, lai novērotu tirdzniecības zāles kopplānu vai kopējai ielas panorāmai. Videokameras ar izšķirtspēju 500 – 700 TV līnijas tiek ierīkotas, lai novērotu kasiera darbības.
Tomēr tehniskais progress nestāv uz vietas, un jau par saprātīgo naudu var nopirkt videokameras ar 850 TV līnijas un 900 TV līnijas izšķirtspēju. Piemēram videokamera LTKO C7015Z (850 TV līnijas) ar infrasarkano prožektoru maksā 22,00 Ls, kas lieliski der ierīkošanai birojā vai veikalā.
Ir vērts atcerēties, ka izšķirtspēja, ar kuru Jūs saņemtas bildi displejā, ir atkarīga ne tikai no videokameras izšķirtspējas, bet arī displeja izšķirtspējas, ierakstīšanas ierīces un citus videopārraides un pārveidošanas ierīcēm.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 12 Decembris 2014